ورود
ثبت نام
تعداد بازدید: ٨٩٤٦٦٦٧
کامران نجف زاده
امتیاز:
ملیت : ایرانی - قرن : 14


کامران نجف زاده، خبرنگار و مجری واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران است.


زندگی و تحصیلات


کامران نجف زاده متولد ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۷ در تهران (محله ستارخان) روزنامه نگار، خبرنگار، گوینده اخبار، نویسنده و مدرس کلاسهای خبرنگاری است. متاهل است و دارای یک فرزند می‌باشد. وی فارغ‌التحصیل رشته‌ی مهندسی کشاورزی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج است.

کامران نجف زاده به زبان‌های فرانسه، انگلیسی و عربی تسلط دارد.


روزنامه‌نگاری


وی پیش از اینکه وارد سازمان صدا و سیمای ایران شود در مطبوعات قلم می‌زد. او در سن ۱۸ سالگی با سردبیری نشریه‌ای به نام "آرمان" وارد مطبوعات شد و پس از آن سردبیری چند نشریه ورزشی دیگر را تجربه کرد. تا قبل از ورودش به واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران، در زمینه روزنامه نگاری در چند روزنامه فعالیت داشته. کامران نجف زاده از کودکی با حال و هوای کاغذ و قلم آشنا بود و شعرها و نوشته‌هایش در مجلات مختلف مثل کیهان بچه‌ها به چاپ می‌رسید.


کتاب


از جمله‌ی دیگر کارهای نجف زاده می‌توان ورود او به حوزه‌ی نویسندگی کتاب با نگارش دو مجموعه‌ی "تلخه نارنج" و "هفت داستان" اشاره نمود.


واحد مرکزی خبر


کامران نجف زاده از سال ۸۱ فعالیت خود را در واحد مرکزی خبر آغاز کرد. از سال ۸۴ در کنار حرفه‌ی خبرنگاری خود در بخش خبری ۲۰:۳۰ به عنوان گوینده خبر نیز شروع به فعالیت نمود. وی مدرس کلاسهای خبرنگاری نیز بوده که بازتاب خوبی در بین شرکت کننده‌هایش داشته است. لحن صمیمی، نگاه متفاوت، متن‌های حسی و ساختارهای تصویری مناسب و مهم‌تر از همه سوژه‌های جدید و جذاب از مشخصه‌های گزارشهای اوست.


گزارش ها


او تا کنون خبرنگار بیش از ۲۰۰۰دقیقه از گزارشهای خوب و ماندنی تلویزیون است. گزارشهایی مثل آقای دوربینی، علی کوچولو ، گزارش معدن، نرگسی ها ، مسافران مهتاب، سری گزارشات شهرخاکستری، مصاحبه با خواننده یار دبستانی من، گزارش‌های دیدنی‌اش از عراق و ... . و خبرهایی که به عنوان افتخاراتش در کارنامه‌ی خبری او ثبت شد. گزارشهایی مثل مصاحبه با "سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان "، مصاحبه با احمدرضا عابدزاده و....که خود او نیز از آنها به عنوان افتخارات زندگی‌اش یاد می‌کند.

همچنین در میان دیگر گزارش‌های نجف زاده می‌توان یاد کرد از گزارش او از کم جمعیت‌ترین مدرسه ایران که بازتاب‌هایی جهانی داشت.عبدالمحمد شعرانی، معلم مدرسه کوچک کالو می‌گوید: "نجف زاده کالو را جهانی کرد.


اعزام به کشورهای مختلف


کامران نجف زاده به عنوان خبرنگار اعزامی در کشورهایی نظیر عراق، آمریکا، مصر، فرانسه، لیبی و... فعالیت داشته و گزارشهایی با دیدی متفاوت را ارسال نموده است. همچنین در بحبوحه‌ی جنگ عراق گزارشهای متعددی از او پخش شد، گزارشها و همین طور فیلم مستند او از آمریکا نیز در نوع خود مورد توجه مخاطبانش قرار گرفته بود. از وی چند فیلم مستند نیز تاکنون از تلویزیون به نمایش گذاشته شده است. وی از شهریور ۸۸ به عنوان خبرنگار واحد مرکزی خبر به پاریس رفت و در فروردین ۹۰ به اتهام تهیه گزارش‌های مضر برای منافع ملی فرانسه، از فرانسه اخراج شد.


علاقه مندی‌ها


کامران نجف زاده از سقوط هواپیمای سی۱۳۰ به عنوان تلخ‌ترین خاطره‌ی کاریش یاد می‌کند. کامران نجف زاده امروزه یکی از محبوب‌ترین خبرنگاران تلویزیون ایران است. کسی که توانست با نحوه‌ی متفاوت اجرا و گزارشهایش در بین علاقمندان تلویزیونی دوستداران زیادی پیدا کند. کامران نجف زاده طرفدار پرسپولیس است و در دوران کودکی احمدرضا عابدزاده را خیلی دوست داشت.


تقدیرها


تقدیر کارگردان بزرگ فرانسوی از خبرنگار ایرانی

تقدیر به عنوان روزنامه نگار برتر انجمن صنفی 80

تقدیر مهندس ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از کامران نجف زادهتوجه: از آنجا که درج مطالب در سایت "محبوبترین‌ها" برای همه کاربران آزاد می باشد، از همه کاربران محترم تقامندیم؛ در صورت مشاهده مطلبی خلاف واقع، غیرقانونی و یا منافی فرهنگ و اخلاق ایرانی و اسلامی در هر یک از پروفایل‌ها، از طریق بخش "تماس با ما" سایت مدیریت سایت را در جریان بگذارید.
 روابط عمومی سایت محبوبترین‌ها
Shareصفحه اصلی | ارتباط با ما | درباره ما | خبرنامه | جستجو | نقشه سایت | RSS
محبوبترین‌های سیاسی | محبوبترین‌های ورزشی | محبوبترین‌های هنری | محبوبترین‌های اقتصادی | محبوبترین‌های دانش | محبوبترین‌های اندیشه | محبوبترین‌های فرهنگ و ادب | محبوبترین‌های ارتباطات | محبوبترین‌های تاریخ و جامعه | محبوبترین‌های بهداشت

کامران نجف زاده

محبوبترین‌ها,مشاهیر ایران,بیوگرافی نخبگان,جدیدترین اخبار,محبوبترین‌چهره‌ها,محبوبترین‌های سیاسی,محبوبترین‌های ورزشی,محبوبترین‌های هنری,محبوبترین‌های اقتصادی,محبوبترین‌های پزشکی,محبوبترین‌های فرهنگی,محبوبترین‌های دین و اندیشه,محبوبترین‌های رسانه و ارتباطات,محبوبترین‌های علم و دانش,محبوبترین‌های تاریخ و جامعه,