ورود
ثبت نام
تعداد بازدید: ٣٠٩٦٥٧
روپیکسون کاهش کلسترول و چربی بد
امتیاز:

با تلاش محققان کشورمان، ایران پس از بریتانیا برای اولین بار در خاورمیانه موفق به تولید داروی جدید ضد چربی خون شد. محمود هاشمیان، رییس انجمن کاردیولوژی ایران، در این باره گفت: کلسترول یکی از چربیهای مورد نیاز بدن است و به ویژه در ساختار بعضی از اعضا مانند سیستم عصبی و همچنین برخی هورمونها و غشا سلولی نقش بسیار مهمی دارد. ولی افزایش غیر طبیعی آن زیان آور بوده و میتواند در جدار سرخرگها رسوب کرده سختی رگ یا آترواسکلروز ایجاد کند. در نهایت نیز با ایجاد لخته خون، سکتههای قلبی و مغزی رخ میدهد. حال آنکه با دستیابی ایران به دانش فنی تولید این دارو میتوان به کاهش جدی عوارض ناشی از کلسترول و کاهش مرگ و میرهای ناشی از آن امیدوار بود.

دکتر ایرج ناظری فوق تخصص قلب و عروق کاردیولوژیست درباره اهمیت داروی ضد چربی خون گفت: یکی از علل بزرگ مرگ و میر در دنیا و به خصوص ایران بیماری عروق کرونر و سکته قلبی است. استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: امروزه در دنیا بیشترین کوشش و مخارج برای جلوگیری از آترواسکلروز و بیماری عروق کرونر صورت می‎گیرد. این در حالی است که متاسفانه در کشور ما بیماری‎های عروق کرونر بسیار شایع بوده و همزمان با کاهش سن مبتلایان، نخستین علت مرگ و میر نیز به شمار می‎رود که با دستیابی ایران به دانش تولید این دارو شاهد رشد سلامت قلبی و عروقی مردم خواهیم بود. به گفته وی یکی از عوامل مهم خطر زا برای سکته‎های قلبی، چربی خون بالا یا هایپر لیپیدمی است که شامل کلسترول وLDL می‎باشد که بایستی از کودکی کنترل شود. چنانچه چربی خون هم بالا باشد فرد حتما باید تحت درمان داروهای ضد چربی مثل استاتین قرار گیرد تا از ایجاد سکته‎های قلبی و مغزی جلوگیری شود.

دکتر مسعود قاسمی رییس انجمن آترواسکلروز کشور نیز اظهار داشت: با کشف و ساخت گروهی از داروها که در حال حاضر آنها را استاتین می‎نامیم تغییرات شگرفی در رسیدن به هدف درمانی یعنی کاهش چربی خون از نوع کلسترول به دست آمده است. مطالعات مکرر در مراکز متعدد قلبی و عروقی نیز نشان داد ه که این گروه داروها نه تنها با کاهش کلسترول خون شرایط عروق را بهبود می‎بخشند بلکه به طور مستقل موجب افت محسوس حوادث قلبی و عروقی شامل قلب، مغز، کلیه و اندام‎ها شده و نیز در صورت بروز حادثه حاد از عوارض و شدت آن می‎کاهند. وی گفت: آخرین دستاوردهای تحقیقاتی نیز منجر به ارائه آخرین نسل از داروهای استاتینی به نام Rosuvastatin شده است که خوشبختانه در حال حاضر در ایران نیز به مرحله تولید رسیده است که بدون شک موفقیت بزرگی به شمار می‎رود چرا که این دارو می‎تواند یکی از درمان‎های بسیار ارزشمند در کاهش کلسترول و حوادث قلبی و عروقی محسوب گردد.

دکتر سید امیر رضویان مدیرعامل شرکت داروسازی دکتر عبیدی نیز گفت: شرکت عبیدی در مدت ۷۰ سال سابقه فعالیت در صنعت داروسازی همواره کیفیت و نوآوری را سر لوحه کار خود قرار داده و مفتخر است برای نخستین بار در ایران با تولید داروی رزواستاتین (یکی از پر مصرف‎ترین داروی ضد چربی خون در جهان) تحت نام تجاری روپیکسون ابزار نوینی در اختیار کادر پزشکی و بیماران برای کاهش کلسترول و LDL (چربی بد) و افزایش HDL (چربی خوب) قرار دهد. وی افزود: این دارو که تا به امروز توسط یک شرکت دارویی بریتانیایی تولید می‎گردید، برای اولین بار در ایران توسط شرکت داروسازی دکتر عبیدی در کنار دیگر داروهای کاهنده چربی خون همانند آتوواست (آتورواستاتین) با کیفیت بالا و هزینه درمانی مناسب ارایه می‎گرددتوجه: از آنجا که درج مطالب در سایت "محبوبترین‌ها" برای همه کاربران آزاد می باشد، از همه کاربران محترم تقامندیم؛ در صورت مشاهده مطلبی خلاف واقع، غیرقانونی و یا منافی فرهنگ و اخلاق ایرانی و اسلامی در هر یک از پروفایل‌ها، از طریق بخش "تماس با ما" سایت مدیریت سایت را در جریان بگذارید.
 روابط عمومی سایت محبوبترین‌ها
Shareصفحه اصلی | ارتباط با ما | درباره ما | خبرنامه | جستجو | نقشه سایت | RSS
محبوبترین‌های سیاسی | محبوبترین‌های ورزشی | محبوبترین‌های هنری | محبوبترین‌های اقتصادی | محبوبترین‌های دانش | محبوبترین‌های اندیشه | محبوبترین‌های فرهنگ و ادب | محبوبترین‌های ارتباطات | محبوبترین‌های تاریخ و جامعه | محبوبترین‌های بهداشت

روپیکسون کاهش کلسترول و چربی بد

محبوبترین‌ها,مشاهیر ایران,بیوگرافی نخبگان,جدیدترین اخبار,محبوبترین‌چهره‌ها,محبوبترین‌های سیاسی,محبوبترین‌های ورزشی,محبوبترین‌های هنری,محبوبترین‌های اقتصادی,محبوبترین‌های پزشکی,محبوبترین‌های فرهنگی,محبوبترین‌های دین و اندیشه,محبوبترین‌های رسانه و ارتباطات,محبوبترین‌های علم و دانش,محبوبترین‌های تاریخ و جامعه,